Diagnoza psychologiczna jest bardzo ważnym elementem w ocenie funkcjonowania człowieka. Jest często niezbędna w procesie diagnozy psychiatrycznej i wpływa na decyzję o dalszym leczeniu. Oferuję diagnozę psychologiczną różnych obszarów trudności. W tym:
1. Diagnozę zaburzeń neurorozwojowych u dorosłych: ADHD, Zespół Aspergera, zaburzenia uczenia się itp. 2. Diagnozę neuropsychologiczną, która sprawdza funkcje poznawcze – pamięć, intelekt, uwagę, myślenie. 3. Diagnozę osobowości, która opisuje strukturę osobowości i wskazuje ewentualne trudności związane z jej zaburzeniem.
Do przeprowadzenia procesu diagnozy niezbędne jest spotkanie osobiste, na które zapraszam do zaprzyjaźnionego gabinetu Ośrodka Cogito w Warszawie przy ul. Panieńskiej 7 lok.2.
Zapisy na spotkania diagnostyczne pod nr.telefonu: 798 74 72 72 lub pod adresem e-mail: recepcja@cogitoosrodek.pl można zapisać się również poprzez stronę internetową: www.cogitoosrodek.pl
PRZYGOTOWANIE DO DIAGNOZY PSYCHOLOGICZNEJ
Witam Panią/Pana, proces diagnostyczny można przyrównać do układania wieloelementowych puzzli – informacje z różnych źródeł łączy się ze sobą, aby oddać jak najdokładniejszy obraz całości. Ważnym elementem diagnozy psychologicznej jest więc zebranie pomocnych informacji i przygotowanie się do spotkania lub spotkań.
Najczęściej wspólna praca w gabinecie zajmuje od 3 do 4 godzin zegarowych (praca ta może zostać rozłożona na dwa lub więcej spotkań), jeśli konieczne jest dodatkowe spotkanie to poinformuję Cię o tym telefoniczne.
Poniżej znajdziesz wskazówki jak przygotować się do spotkań:
• w dniu wykonywania testów psychologicznych NIE NALEŻY przyjmować leków stymulujących lub uspokajających takich jak: metylofenidat, atomoksetyna, hydroksyzyna, leków z grupy beznodiazepin (m.in. Xanaxs, Afobam, Lorafen, Relanium, Valium, Tranxene, Cloranxen). Pozostałe przepisane przez lekarzy specjalistów leki przyjmij zgodnie z zaleceniami.
• wizyta diagnostyczna może się odbyć wyłącznie wtedy, gdy osoba badana nie znajduje się pod wpływem alkoholu lub/i innych środków psychoaktywnych np. thc (w tym również medycznej marihuany).
• zabierz ze sobą wszelką dotychczasową dokumentację medyczną związaną z leczeniem neurologicznym i/lub psychiatrycznym (wyniki wraz z opisami rezonansu głowy jeśli były wykonywane kiedykolwiek; wypisy z pobytów/interwencji w oddziałach psychiatrycznych lub/i neurologicznych; dotychczasowe opinie psychologiczne/opisy badań psychologicznych jeśli były kiedykolwiek wykonywane w tym również diagnozy trudności szkolnych (dysleksja, dysgrafia).
• jeśli jesteś osobą, która ma wadę wzroku pamiętaj, aby zabrać ze sobą okulary – znaczna część testów opiera się na pisaniu, rysowaniu, układaniu bądź rozwiązywaniu różnego rodzaju zadań
• choć może to być zaskakujące ważne są również informacje dotyczące okresu ciąży oraz porodu. Jeśli masz możliwość porozmawiaj z matką o tym czy ciąża i poród przebiegały prawidłowo czy może były jakieś komplikacje, które później wpłynęły na Twój rozwój bądź funkcjonowanie?(jeśli tak to w jaki sposób). Czasem takie informacje znajdują się w książeczce zdrowia
• dużą skarbnicą informacji są też dla mnie zeszyty szczególnie z j.polskiego i matematyki (ze szkoły podstawowej lub średniej), dzienniczki z wpisanymi przez nauczycieli uwagami – jeśli jeszcze je gdzieś masz proszę przynieś je ze sobą na wizytę
• potrzebny będzie też dokument z aktualnym zdjęciem aby potwierdzić tożsamość.